Siemens CLM2D02277
Part No.:
CLM2D02277
Datasheet:
CLM2D02277.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,2NO,277
Shipping
CLM2D02277 Specifications
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
277VAC
Contact Form:
DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current):
60 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
235.5 VAC