Siemens CLM2D02208
Part No.:
CLM2D02208
Datasheet:
CLM2D02208.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,2NO,208
Shipping
CLM2D02208 Specifications
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
208VAC
Contact Form:
DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current):
60 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
176.8 VAC