Siemens CLM2C10480
Part No.:
CLM2C10480
Datasheet:
CLM2C10480.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,10NO,N1
Shipping
CLM2C10480 Specifications
Series:
Class CLM
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
480VAC
Contact Form:
10PST-NO (10 Form A)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
408 VAC