Siemens CLM2C08208
Part No.:
CLM2C08208
Datasheet:
CLM2C08208.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,8NO,N12
Shipping
CLM2C08208 Specifications
Series:
Class CLM
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
208VAC
Contact Form:
8PST-NO (8 Form A)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
176.8 VAC