Siemens CLM2C06600
Part No.:
CLM2C06600
Datasheet:
CLM2C06600.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,6NO,N12
Shipping
CLM2C06600 Specifications
Coil Voltage:
600VAC
Contact Form:
6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
510 VAC