Siemens CLM1H03277
Part No.:
CLM1H03277
Datasheet:
CLM1H03277.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,400A,3NO,N1
Shipping
CLM1H03277 Specifications
Coil Voltage:
277VAC
Contact Form:
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current):
400 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
235.5 VAC