Siemens CLM1G03208
Part No.:
CLM1G03208
Datasheet:
CLM1G03208.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,300A,3NO,20
Shipping
CLM1G03208 Specifications
Coil Voltage:
208VAC
Contact Form:
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current):
300 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
176.8 VAC