Siemens CLM1F05480
Part No.:
CLM1F05480
Datasheet:
CLM1F05480.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,200A,5NO,48
Shipping
CLM1F05480 Specifications
Coil Voltage:
480VAC
Contact Form:
5PST-NO (5 Form A)
Contact Rating (Current):
200 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
408 VAC