Siemens CLM1F05240
Part No.:
CLM1F05240
Datasheet:
CLM1F05240.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,200A,5NO,24
Shipping
CLM1F05240 Specifications
Coil Voltage:
240VAC
Contact Form:
5PST-NO (5 Form A)
Contact Rating (Current):
200 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
204 VAC