Siemens CLM1F05208
Part No.:
CLM1F05208
Datasheet:
CLM1F05208.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,200A,5NO,20
Shipping
CLM1F05208 Specifications
Coil Voltage:
208VAC
Contact Form:
5PST-NO (5 Form A)
Contact Rating (Current):
200 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
176.8 VAC