Siemens CLM1E05277
Part No.:
CLM1E05277
Datasheet:
CLM1E05277.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,100A,5NO,N1
Shipping
CLM1E05277 Specifications
Coil Voltage:
277VAC
Contact Form:
5PST-NO (5 Form A)
Contact Rating (Current):
100 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
235.5 VAC