Siemens CLM1E04240
Part No.:
CLM1E04240
Datasheet:
CLM1E04240.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,100A,4NO,24
Shipping
CLM1E04240 Specifications
Coil Voltage:
240VAC
Contact Form:
4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current):
100 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
204 VAC