Siemens CLM1E03120
Part No.:
CLM1E03120
Datasheet:
CLM1E03120.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,100A,3NO,N1
Shipping
CLM1E03120 Specifications
Coil Voltage:
120VAC
Contact Form:
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current):
100 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
102 VAC