Siemens CLM1E02208
Part No.:
CLM1E02208
Datasheet:
CLM1E02208.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,100A,2NO,N1
Shipping
CLM1E02208 Specifications
Coil Voltage:
208VAC
Contact Form:
DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current):
100 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
176.8 VAC