Siemens CLM1D12208
Part No.:
CLM1D12208
Datasheet:
CLM1D12208.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,12NO,N1
Shipping
CLM1D12208 Specifications
Series:
Class CLM
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
208VAC
Contact Form:
12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current):
60 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
176.8 VAC