Siemens CLM1D12120
Part No.:
CLM1D12120
Datasheet:
CLM1D12120.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,12NO,N1
Shipping
CLM1D12120 Specifications
Coil Voltage:
120VAC
Contact Form:
12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current):
60 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
102 VAC