Siemens CLM1D09600
Part No.:
CLM1D09600
Datasheet:
CLM1D09600.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,9NO,N1,
Shipping
CLM1D09600 Specifications
Series:
Class CLM
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
600VAC
Contact Form:
9PST-NO (9 Form A)
Contact Rating (Current):
60 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
510 VAC