Siemens CLM1D04480
Part No.:
CLM1D04480
Datasheet:
CLM1D04480.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,4NO,480
Shipping
CLM1D04480 Specifications
Coil Voltage:
480VAC
Contact Form:
4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current):
60 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
75°C
Must Operate Voltage:
408 VAC