Siemens CLM1D04277
Part No.:
CLM1D04277
Datasheet:
CLM1D04277.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,4NO,N1,
Shipping
CLM1D04277 Specifications
Coil Voltage:
277VAC
Contact Form:
4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current):
60 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
75°C
Must Operate Voltage:
235.5 VAC