Siemens CLM1D04240
Part No.:
CLM1D04240
Datasheet:
CLM1D04240.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,4NO,N1,
Shipping
CLM1D04240 Specifications
Coil Voltage:
240VAC
Contact Form:
4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current):
60 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
75°C
Must Operate Voltage:
204 VAC