Siemens CLM1D03240
Part No.:
CLM1D03240
Datasheet:
CLM1D03240.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,3NO,240
Shipping
CLM1D03240 Specifications
Coil Voltage:
240VAC
Contact Form:
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current):
60 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
75°C
Must Operate Voltage:
204 VAC