Siemens CLM1D03120
Part No.:
CLM1D03120
Datasheet:
CLM1D03120.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,3NO,N1,
Shipping
CLM1D03120 Specifications
Coil Voltage:
120VAC
Contact Form:
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current):
60 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
75°C
Must Operate Voltage:
102 VAC