Siemens CLM1D02480
Part No.:
CLM1D02480
Datasheet:
CLM1D02480.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,2NO,480
Shipping
CLM1D02480 Specifications
Coil Voltage:
480VAC
Contact Form:
DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current):
60 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
75°C
Must Operate Voltage:
408 VAC