Siemens CLM1C12240
Part No.:
CLM1C12240
Datasheet:
CLM1C12240.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,12NO,N1
Shipping
CLM1C12240 Specifications
Series:
Class CLM
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
240VAC
Contact Form:
12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
204 VAC