Siemens CLM1B12277
Part No.:
CLM1B12277
Datasheet:
CLM1B12277.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,20A,12NO,N1
Shipping
CLM1B12277 Specifications
Packaging:
Box
Coil Voltage:
265 ~ 277VAC
Contact Form:
12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current):
20 A
Switching Voltage:
600VAC - Max