Siemens CLM1B02120
Part No.:
CLM1B02120
Datasheet:
CLM1B02120.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,20A,2NO,N1,
Shipping
CLM1B02120 Specifications
Coil Voltage:
110 ~ 120VAC
Contact Form:
DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current):
20 A
Switching Voltage:
600VAC - Max