Siemens CLM0H03208
Part No.:
CLM0H03208
Datasheet:
CLM0H03208.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,400A,3NO,OP
Shipping
CLM0H03208 Specifications
Packaging:
Box
Coil Voltage:
208VAC
Contact Form:
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current):
400 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
176.8 VAC