Siemens CLM0H02120
Part No.:
CLM0H02120
Datasheet:
CLM0H02120.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,400A,2NO,OP
Shipping
CLM0H02120 Specifications
Coil Voltage:
120VAC
Contact Form:
DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current):
400 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
102 VAC