Siemens CLM0G02208
Part No.:
CLM0G02208
Datasheet:
CLM0G02208.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,300A,2NO,OP
Shipping
CLM0G02208 Specifications
Coil Voltage:
208VAC
Contact Form:
DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current):
300 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
176.8 VAC