Siemens CLM0F03208
Part No.:
CLM0F03208
Datasheet:
CLM0F03208.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,200A,3NO,OP
Shipping
CLM0F03208 Specifications
Coil Voltage:
208VAC
Contact Form:
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current):
200 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
176.8 VAC