Siemens CLM0E05120
Part No.:
CLM0E05120
Datasheet:
CLM0E05120.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,100A,5NO,OP
Shipping
CLM0E05120 Specifications
Coil Voltage:
120VAC
Contact Form:
5PST-NO (5 Form A)
Contact Rating (Current):
100 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
102 VAC