Siemens CLM0E04120
Part No.:
CLM0E04120
Datasheet:
CLM0E04120.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,100A,4NO,OP
Shipping
CLM0E04120 Specifications
Coil Voltage:
120VAC
Contact Form:
4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current):
100 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
102 VAC