Siemens CLM0E03277
Part No.:
CLM0E03277
Datasheet:
CLM0E03277.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,100A,3NO,OP
Shipping
CLM0E03277 Specifications
Coil Voltage:
277VAC
Contact Form:
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current):
100 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
235.5 VAC