Siemens CLM0E03240
Part No.:
CLM0E03240
Datasheet:
CLM0E03240.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,100A,3NO,OP
Shipping
CLM0E03240 Specifications
Coil Voltage:
240VAC
Contact Form:
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current):
100 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
204 VAC