Siemens CLM0E02277
Part No.:
CLM0E02277
Datasheet:
CLM0E02277.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,100A,2NO,OP
Shipping
CLM0E02277 Specifications
Coil Voltage:
277VAC
Contact Form:
DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current):
100 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
235.5 VAC