Siemens CLM0D06120
Part No.:
CLM0D06120
Datasheet:
CLM0D06120.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,6NO,OPN
Shipping
CLM0D06120 Specifications
Coil Voltage:
120VAC
Contact Form:
6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current):
60 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
102 VAC