Siemens CLM0D04600
Part No.:
CLM0D04600
Datasheet:
CLM0D04600.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,4NO,OPN
Shipping
CLM0D04600 Specifications
Coil Voltage:
600VAC
Contact Form:
4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current):
60 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
510 VAC