Siemens CLM0C12208
Part No.:
CLM0C12208
Datasheet:
CLM0C12208.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,12NO,OP
Shipping
CLM0C12208 Specifications
Coil Voltage:
208VAC
Contact Form:
12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
176.8 VAC