Siemens CLM0C08240
Part No.:
CLM0C08240
Datasheet:
CLM0C08240.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,8NO,OPN
Shipping
CLM0C08240 Specifications
Coil Voltage:
240VAC
Contact Form:
8PST-NO (8 Form A)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
204 VAC