Siemens CLM0C06208
Part No.:
CLM0C06208
Datasheet:
CLM0C06208.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,6NO,OPN
Shipping
CLM0C06208 Specifications
Coil Voltage:
208VAC
Contact Form:
6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
176.8 VAC