Ampleon USA Inc. CLF3H0060-30U
Part No.:
CLF3H0060-30U
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Package:
SOT-1227A
Datasheet:
CLF3H0060-30U.pdf
Description:
RF MOSFET HEMT 50V CDFM2
Shipping
CLF3H0060-30U Specifications
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-1227A
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
HEMT
Configuration:
Frequency:
0Hz ~ 6GHz
Gain:
17dB
Voltage - Test:
50 V
Current - Test:
60 mA
Power - Output:
30W
Voltage - Rated:
150 V