Ampleon USA Inc. CLF3H0035-100U
Part No.:
CLF3H0035-100U
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-467C
Datasheet:
CLF3H0035-100U.pdf
Description:
RF MOSFET HEMT 50V SOT467C
Shipping
CLF3H0035-100U Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-467C
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
HEMT
Configuration:
Frequency:
0Hz ~ 3.5GHz
Gain:
15dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
300 mA
Power - Output:
100W
Voltage - Rated:
150 V