Ampleon USA Inc. CLF1G0060S-30U
Part No.:
CLF1G0060S-30U
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Package:
SOT-1227B
Datasheet:
CLF1G0060S-30U.pdf
Description:
RF MOSFET GAN HEMT 50V SOT1227B
Shipping
CLF1G0060S-30U Specifications
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-1227B
Packaging:
Tray
Product Status:
Not For New Designs
Technology:
GaN HEMT
Configuration:
Frequency:
3GHz ~ 3.5GHz
Gain:
13dB
Voltage - Test:
50 V
Current - Test:
70 mA
Power - Output:
30W
Voltage - Rated:
150 V