Ampleon USA Inc. CLF1G0035S-100PU
Part No.:
CLF1G0035S-100PU
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-1228B
Datasheet:
CLF1G0035S-100PU.pdf
Description:
RF MOSFET GAN HEMT 50V LDMOST
Shipping
CLF1G0035S-100PU Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-1228B
Packaging:
Tray
Product Status:
Not For New Designs
Technology:
GaN HEMT
Configuration:
Frequency:
3GHz
Gain:
14dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
100W
Voltage - Rated:
150 V