Ampleon USA Inc. CLF1G0035-50H
Part No.:
CLF1G0035-50H
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT467C
Datasheet:
CLF1G0035-50H.pdf
Description:
RF MOSFET GAN HEMT 50V SOT467C
Shipping
CLF1G0035-50H Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT467C
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
GaN HEMT
Configuration:
Frequency:
3GHz
Gain:
11.5dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
150 mA
Power - Output:
50W
Voltage - Rated:
150 V