NXP USA Inc. CLF1G0035-100P
Part No.:
CLF1G0035-100P
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-1228A
Datasheet:
CLF1G0035-100P.pdf
Description:
RF MOSFET HEMT 50V LDMOST
Shipping
CLF1G0035-100P Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-1228A
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
HEMT
Configuration:
Frequency:
3.5GHz
Gain:
12.5dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
330 mA
Power - Output:
100W
Voltage - Rated:
150 V