Carling Technologies CLB-253-12C5N-W-A/25
Part No.:
CLB-253-12C5N-W-A/25
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
CLB-253-12C5N-W-A/25.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER
Shipping
CLB-253-12C5N-W-A/25 Specifications
Manufacturer:
Carling Technologies
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
25A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
32 V