Ezurio CL4790-1000-485
Part No.:
CL4790-1000-485
Manufacturer:
Ezurio
Category:
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Package:
Datasheet:
CL4790-1000-485.pdf
Description:
TXRX 900MHZ RS485 1W W/ANT DB9
Shipping
CL4790-1000-485 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ezurio
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Function:
Transceiver
Modulation or Protocol:
FHSS, FSK
Frequency:
902MHz ~ 928MHz
Applications:
General Purpose
Interface:
RS-485
Sensitivity:
-99dBm
Power - Output:
1000mW