Samsung Electro-Mechanics CL32B106KBJNNNE
Part No.:
CL32B106KBJNNNE
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
CL32B106KBJNNNE.pdf
Description:
CAP CER 10UF 50V X7R 1210
Shipping
CL32B106KBJNNNE Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)