Samsung Electro-Mechanics CL32A106KLULNNE
Part No.:
CL32A106KLULNNE
Datasheet:
CL32A106KLULNNE.pdf
Description:
CAP CER 10UF 35V X5R 1210
Shipping
CL32A106KLULNNE Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)